Maski od A do Z – blog

Jak ukoić wrażliwą skórę?

Skóra wrażliwa jest szczególnie narażona na podrażnienia, pieczenie czy zaczerwienienia. Nie należy bagatelizować tych symptomów, gdyż poza dyskomfortem mogą być początkiem choroby dermatologicznej (np. atopowego zapalenia skóry). Przekonaj się, jak ukoić podrażnioną, problematyczną cerę, aby cieszyć się jej dobrą kondycją każdego dnia! 

 
Czytaj więcej
Peptydy – inwestycja w młody wygląd skóry

Peptydy zadomowiły się we współczesnej kosmetologii już od dłuższego czasu. Od lat kojarzymy je z działaniem anti-aging i zachowaniem młodego wyglądu. Są niezastąpione w pielęgnacji skóry starzejącej się, z widocznymi oznakami starzenia oraz z zauważalną utratą poziomu jędrności.

Czytaj więcej
Przywróć skórze blask na wiosnę!

Zima to ciężki czas dla Twojej cery. Niskie temperatury, mało słonecznych dni i porywisty wiatr sprawiają, że twarz staje się matowa, zmęczona i przesuszona. Chcesz przywitać wiosnę promienną cerą? Poznaj niezawodne sposoby na rozświetlenie twarzy, które sprawią, że poczujesz się jak prawdziwa Koreanka! 

 
Czytaj więcej
Kimchi - koreański sposób na piękną cerę!
Na nieskazitelną skórę Koreanek mają wpływ nie tylko liczne zabiegi i rytuały pielęgnacyjne. Ważną rolę w tym aspekcie odgrywa również dieta oparta na sfermentowanych warzywach. Koreańskim odpowiednikiem naszych kiszonych ogórków jest kimchi. To sfermentowana mieszanka różnorodnych warzyw, m.in. kapusty pekińskiej, czosnku, chili czy rzodkwi japońskiej. Kimchi to z pewnością jeden z najważniejszych sekretów perfekcyjnej cery Koreanek. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się mu bliżej!
Czytaj więcej
Ochrona mikrobiomu skóry
Skóra pełni funkcję warstwy ochronnej organizmu przed ingerencją szkodliwych patogenów. Kluczową rolę w tym aspekcie odgrywają mikroorganizmy, które tworzą mikrobiom. Od tego, czy żyją w równowadze, zależy zdrowie i wygląd Twojej skóry. Przekonaj się jakie funkcje pełni mikrobiom i w jaki sposób pielęgnować skórę, aby pozostał nienaruszony!
Czytaj więcej
pixel