Masaż twarzy, czyli przyjemne z pożytecznym!
Masaż twarzy, czyli przyjemne z pożytecznym!
Zobacz, co możesz zyskać, regularnie masując twarz!
Skóra twarzy narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, smog czy mróz. Ponadto naturalna mimika, ziewanie, a nawet śmiech również negatywnie wpływają na kondycję skóry twarzy. Co więcej, po 25 roku życia ludzki organizm zaczyna wytwarzać coraz mniej kolagenu i elastyny, co przekłada się na utratę jędrności i elastyczności skóry. Jak więc utrzymać twarz w dobrej kondycji? Wykonując regularne masaże!
Jakie korzyści przynosi masaż twarzy?
Masaż twarzy przynosi szereg korzyści, zarówno pod kątem zdrowia, jak i wyglądu skóry. Jakie są najważniejsze z nich?
- Dotlenienie i ukrwienie skóry.
- Poprawa kolorytu przez pobudzenie krążenia krwi i limfy.
- Zmniejszenie obrzęku i napięcia w okolicach oczu.
- Zmniejszenie bólu głowy i zatok.
- Ukojenie nerwów i zniwelowanie stresu.
- Poprawa koncentracji.
- Podniesienie owalu twarzy.
- Poprawa ogólnej kondycji skóry twarzy (jędrność, gęstość, napięcie).
- Lepsze wchłanianie substancji aktywnych aplikowanych na skórę.
- Zmniejszenie ilości linii mimicznych i zmarszczek.
- Stymulacja komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny.
- Pozytywny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.
Jak prawidłowo wykonać masaż twarzy?
Zanim przystąpisz do masażu, zadbaj o dogłębne oczyszczenie i tonizowanie twarzy. W tym celu wykorzystaj delikatne kosmetyki o naturalnym składzie. Po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych nałóż na twarz kilka kropli dowolnego olejku (np. konopnego czy arganowego). Dzięki temu zyskasz odpowiedni poślizg, a sam olejek zostanie wchłonięty w skórę podczas masażu. Gotowa? Zaczynamy!
Zacznij od rozgrzewki. Wykonuj delikatne, okrężne ruchy palcem środkowym i wskazującym, od żuchwy przez policzki, aż po czoło. Następnie przejdź do masażu od brody do policzków i od nosa do uszu. Teraz z wyczuciem pouciskaj brodę, okolicę dolnej i górnej wargi, łuki brwiowe oraz skroń. Kolejny krok to powrót do wykonywania okrężnych ruchów, ale tym razem w okolicach dolnej powieki od wewnętrznego do zewnętrznego kącika. Następnie powtórz tę czynność na górnej powiece, ale w odwrotnym kierunku. Po wykonaniu powyższych instrukcji możesz delikatnie ostukać opuszkami palców każdą część twarzy. Na koniec, w celu odprężenia, delikatnie pogłaszcz skórę twarzy od żuchwy do czoła.
Masaż twarzy powinien być wykonywany minimum 2-3 razy w tygodniu i trwać przynajmniej 10 minut. Najlepiej, jeśli przystąpisz do tej czynności bezpośrednio po wieczornej pielęgnacji.
Jak wykorzystać maseczki w płachcie do masażu twarzy?
Maski w płachcie mogą okazać się niezwykle pomocne podczas masażu twarzy. Szczególnie tak innowacyjne jak akupresurowa maska w płachcie AQUA CHIP! Maseczka łączy w sobie moc akupresury z drogocennymi składniki, które znajdują się w formule esencji. Płachta zawiera 10 mineralnych czipów, których uciskanie poprawia mikrokrążenie, co przekłada się na dogłębne odżywienie i regenerację komórek skóry. Podczas masażu czipy uwalniają także substancje czynne, które powodują rozluźnienie mięśni, spadek napięcia i wygładzenie zmarszczek mimicznych.
Jak zintensyfikować działanie maseczki w płachcie? Poprzez masaż twarzy z użyciem rollera! Wystarczy, że wykonasz masaż przy pomocy tego urządzenia, mając na twarzy płachtę. Dzięki temu pobudzisz krążenie w skórze i podniesiesz jej temperaturę. To z kolei przełoży się na lepsze wchłanianie składników aktywnych, odpowiedzialnych za kondycję skóry twarzy. Wykorzystując nacisk rollera, zyskujesz pewność, że każdy zakamarek twarzy został dokładnie przykryty płachtą.
W zależności od Twoich aktualnych potrzeb, podczas masażu rollerem możesz zastosować m.in.:
- Kojącą maskę w płachcie do skóry wrażliwej, która doskonale łagodzi podrażnienia i odmładza cerę
- Kremową, liftingującą maskę w płachcie z bogatą, proteinową formułą, przywracającą skórze jędrność i elastyczność.
- Maseczkę nawilżającą ze skoncentrowaną formułą N.M.F. do każdego typu cery. Płachta intensywnie nawilża, wygładza i chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.