Ciekawostki z Korei

Co łączy maski w płachcie i koreański zespół BTS?

Co łączy maski w płachcie i koreański zespół BTS?

Wydaje Ci się, że maseczki w płachcie i jeden z najpopularniejszych zespołów k-popowych na świecie nie mogą mieć ze sobą wiele wspólnego? Wręcz przeciwnie! To, co ich łączy to przede wszystkim ogromna renoma i uwielbienie fanów. Maski w płachcie to koreańskie must-have codziennej pielęgnacji twarzy. Natomiast BTS gości na playlistach koreańskich, europejskich czy amerykańskich nastolatków bez względu na porę dnia i roku! Mediheal połączył ze sobą te dwa światy, tworząc limitowaną serię masek w płachcie Mediheal BTS Edition.

 
Czytaj więcej
Przywróć równowagę wrażliwej skórze

Cera wrażliwa jest bardzo podatna na podrażnienia. W związku z tym do jej codziennej pielęgnacji należy stosować kosmetyki, które powinny być łagodne dla skóry. Krem do cery wrażliwej i inne produkty pielęgnacyjne nie mogą zawierać alkoholu, silnych detergentów oraz alergenów, a także środków konserwujących. 

Czytaj więcej
Być chok chok –  koreańska kultura piękna

W świecie zachodnim pielęgnacja skóry jest obowiązkiem rozpatrywanym pod kątem problemów: trądziku, naczynek, wrażliwości, zmarszczek, przebarwień itp. W Korei jest przyjemnością, inwestycją w dobre samopoczucie, elementem filozofii i kultury, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie. I to właśnie sprawia, że Koreanki mogą pochwalić się gładką i nieskazitelną cerą. Chciałabyś poznać ich sekret? Przeczytaj, na czym polega koreański rytuał pielęgnacyjny.

Czytaj więcej
Maska w płachcie – hit koreańskiej pielęgnacji

Maseczka na twarz to jeden z elementów codziennej pielęgnacji, który w zależności od właściwości kosmetyku, pozwala nawilżyć skórę, poprawić jej elastyczność czy zredukować przebarwienia. Coraz częściej maski klasyczne, w kremie, są zastępowane kosmetykami w innej formie. Prym pod tym względem wiedzie maska w płachcie. Jak właściwie działa i co sprawia, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem? I dlaczego bywa nazywana hitem koreańskiej pielęgnacji?

 
Czytaj więcej
pixel