Maska w płachcie – hit koreańskiej pielęgnacji

2021-09-20
Maska w płachcie – hit koreańskiej pielęgnacji

Maska w płachcie – hit koreańskiej pielęgnacj

Maski w płachcie - słyszałaś o nich, ale nie miałaś jeszcze okazji ich przetestować? Pora to nadrobić! Sprawdź, jakie efekty zapewniają i dlaczego są określane hitem koreańskiej pielęgnacji!

Maseczka na twarz to jeden z elementów codziennej pielęgnacji, który w zależności od właściwości kosmetyku, pozwala nawilżyć skórę, poprawić jej elastyczność czy zredukować przebarwienia. Coraz częściej maski klasyczne, w kremie, są zastępowane kosmetykami w innej formie. Prym pod tym względem wiedzie maska w płachcie. Jak właściwie działa i co sprawia, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem? I dlaczego bywa nazywana hitem koreańskiej pielęgnacji?

Maska w płachcie - moda z Korei?

Koreanki słyną z nieskazitelnej skóry, która wolniej się starzeje. Nie jest to wyłącznie zasługa genów, ale przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Koreanki wiele czasu poświęcają dbałości o swoją cerę, czego przykładem jest m.in. wieloetapowy demakijaż, traktowany niemal jako rytuał. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne składają się zarówno z oczyszczania skóry, peelingu, zastosowania kremu nawilżającego oraz nałożenia maseczki. Najczęściej są to maski w płachcie. Mimo iż pojawiły się przed wiekami w Japonii, dziś krajem nr 1 dla tych produktów jest bez wątpienia Korea Południowa. To tam pojawiają się nowe trendy, coraz skuteczniejsze składniki aktywne i innowacyjne materiały płacht.

Nic dziwnego, że i Europejki chętnie idą w ślad swoich koleżanek z Korei. Efektem tego jest rosnące zainteresowanie maskami w płachcie także w Polsce. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest maska w płachcie?

Lorem

Nazywana w Azji kompresem, a w Polsce maską w płacie lub na tkaninie, to najprościej mówiąc płachta nasączona aktywną esencją, która jest zamknięta w szczelnym, jednorazowym opakowaniu. Takiej maseczki nie trzeba rozprowadzać, wystarczy położyć ją na twarz. Płachta posiada otwory na oczy, nos oraz usta dzięki czemu jej noszenie jest komfortowe.

Poszczególne maseczki w płachcie różnią się od siebie rodzajem materiału, jego grubością, budową, technologią produkcji, poziomem nasączenia, rodzajem esencji, formułą i stężeniem oraz podobnie jak inne produkty kosmetyczne, po prostu – jakością, która przekłada się na ich skuteczność oraz komfort użytkowania. Jeśli chodzi o surowce, z których wykonane są płachty, to mamy do czynienia zarówno z maskami z włókien syntetycznych, jak i naturalnych, organicznych czy z hydrożelu.

Innowacyjność maski w płachcie w głównej mierze zależy jednak od technologii wytwarzania płachty oraz poziomu zaawansowania substancji aktywnych, które zawarte są w esencji.

Zalety maseczki w płachcie

Za co kobiety pokochały maski w płachcie? Jeśli choć raz je testowałaś, to zapewne doskonale znasz odpowiedź na to pytanie. Jeśli dopiero się nad tym zastanawiasz, pozwól że przybliżymy Ci ich zalety

Maska w płachcie - lepsze wchłanianie substancji aktywnych

Maski w płachcie działają skuteczniej od masek tradycyjnych, gdyż poza dostarczeniem do skóry substancji aktywnych gwarantują też efekt okluzji – maska nie paruje tak szybko jak klasyczna, a dzięki temu działa głębiej i dłużej. Tkanina jest elastyczna, ściśle przylega do skóry i dopasowuje się do różnych kształtów twarzy, co sprawia, że cenne składniki wnikają równomiernie na całej powierzchni.

Maska w płachcie - wysokiej jakości skład

W standardowym kremie znajdują się składniki, które nie wpływają na jego działanie a mają za zadanie poprawić konsystencję. Będą to przede wszystkim substancje zagęszczające, które nadają jednolitą strukturę i odpowiednią gęstość. O ile są one pochodzenia naturalnego, o tyle mają neutralny wpływ na stan skóry. Zagęszczacze syntetyczne mogą jednak wywoływać reakcje alergiczne. Przewaga masek w płachcie nad tymi w kremie tkwi właśnie w ich składzie. Nie znajdziesz w nim żadnych zbędnych składników.

Lorem

Maska w płachcie - wygoda i łatwość aplikacji

Kobiety pokochały maski w płachcie również za wygodę. Wystarczy wyjąć ją z opakowania, zdjąć warstwy zabezpieczające i położyć tkaninę na twarz. Łatwa w użyciu, a działa niczym profesjonalny zabieg kosmetyczny. Jest wygodna i doskonale przylega do twarzy, nawet kiedy kąpiemy się lub wykonujemy domowe czynności. Nie wymaga długiego zmywania, skubania czy rolowania a jedynie wklepania na koniec nadmiaru esencji w skórę.

Maska w płachcie - szybkie efekty

Maseczki w płachcie to dobry wybór, gdy zależy Ci na szybkim efekcie. Wybierasz się na ważne wyjście, ale nie masz zbyt wiele czasu na przygotowania? Nałóż maseczkę, a już po kwadransie Twoja skóra będzie prezentować się o wiele lepiej. Efekt widoczny jest już po pierwszym użyciu, ponieważ płachta działa jak kompres, a tym samym przekazuje skórze optymalną dawkę pożądanych składników.

Maska w płachcie - różnorodność

Maski w płachcie są tak różnorodne, że z pewnością znajdziesz wśród nich te, które będą odpowiadać potrzebom Twojej skóry, tym bardziej, że i one zmieniają się z czasem czy chociażby porą roku. W Mediheal dostępne są maski łagodzące, nawilżające, maski łagodzące, oczyszczające, odmładzające, regenerujące, rozświetlające, ujędrniające czy wygładzające. Jak widzisz, jest z czego wybierać!

Maski w płachcie stają się coraz popularniejsze i nie powinno to dziwić. Mają szereg zalet i zapewniają wiele korzyści dla skóry. A dlaczego to właśnie maski Mediheal zasługują na uwagę? Są bogato nasączone esencjami, których formuły zawierają najnowocześniejsze w kosmetologii substancje czynne. Jeśli jeszcze nie miałaś okazji ich przetestować, to zachęcamy do wyboru jednej z serii masek w płachcie od Mediheal - marki numer 1 w Korei.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel