Peptydy – inwestycja w młody wygląd skóry

2022-04-27
Peptydy – inwestycja w młody wygląd skóry

Peptydy – inwestycja w młody wygląd skóry

Przekonaj się jakie korzyści niesie za sobą wykorzystanie peptydów w kosmetologii!

Działanie peptydów

Z biologicznego punktu widzenia peptydy stanowią jeden z podstawowych elementów budulcowych naszego organizmu. Są to związki organiczne, które powstają poprzez połączenie cząsteczek aminokwasów wiązaniem peptydowym. Peptydy wykazują różne działanie w zależności od swojej budowy chemicznej.

W zależności od rodzaju, peptydy mogą działać wielokierunkowo:

  • pomagają zredukować widoczność zmarszczek,
  • błyskawicznie napinają skórę,
  • opóźniają procesy starzenia się,
  • pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny,
  • regenerują strukturę skóry,
  • poprawiają poziom nawilżenia,
  • wzmacniają barierę ochronną skóry.

Najlepszą opcją jest połączenie działania kilku peptydów, dzięki czemu uzyskujemy prawdziwą bombę przeciwstarzeniową dla naszej skóry. Unikalne połączenia peptydów znajdziesz w eksperckich maskach Mediheal, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagającej cery.

Podział peptydów

Ze względu na sposób działania dzielimy je na 3 główne grupy: peptydy sygnałowe, peptydy nośnikowe oraz neuropeptydy.

Peptydy sygnałowe

Mają zdolność pobudzania fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i zachowania młodego wyglądu skóry na dłużej. Jednym z bardziej innowacyjnych przedstawicieli tego rodzaju peptydów jest SYN®-HYCAN. Jest to opatentowany tripeptyd, który ma zdolność do zwiększenia produkcji kwasu hialuronowego i wzmacniania włókien kolagenu. Poprawia wzrost nawilżenia, ujędrnia zwiotczałą skórę i intensywnie ją wygładza. Peptyd ten znajdziesz w nowej linii masek w płachcie Tension Flex od marki Mediheal. Wypróbuj je, jeśli potrzebujesz intensywnego odmłodzenia swojej skóry i podniesienia owalu twarzy.

Neuropeptydy (inhibitory neuroprzekaźników)

Wykazują podobne działanie do toksyny botulinowej. Mają wpływ na rozkurczenie mięśni twarzy, dzięki czemu skóra staje się napięta, zauważalnie ujędrniona i wygładzona, a zmarszczki zredukowane. Najsłynniejszy przedstawiciel tej grupy to peptyd nowej generacji, Acetyl hexapeptide-8 - acetyl heksapeptyd-8. Znajdziesz go w masce akupresurowej Mediheal, która zawiera unikalne połączenie tego peptydu z kolagenem, adenozyną i innymi składnikami, które błyskawicznie przywrócą Twojej skórze ujędrnienie, wygładzą ją i zniwelują widoczność zmarszczek. Masaż chipów umiejscowionych na masce poprawi mikrokrążenie w skórze i pomoże rozluźnić mięśnie twarzy.

Przed Tobą wielkie wyjście, a Twoja skóra musi wyglądać nienagannie? Peptydowa maska z dodatkiem czynnika wzrostu naskórka E.G.T to rewelacyjny sposób na szybki efekt napiętej i uelastycznionej cery. Dodatek astaksantyny – jednego z najsilniejszych składników antyoksydacyjnych – zadba o opóźnienie procesów starzenia się skóry i zmniejszenie aktywności wolnych rodników. Wolisz klasyczną maskę? Peptydowa maska z kolagenem to doskonała maska na co dzień, która zadba o ochronę Twojej skóry przed przedwczesnym starzeniem i poprawę jej poziomu jędrności.

Peptydy nośnikowe (transportujące)

Ich działanie polega na przyłączeniu się do innego składnika i ułatwienie mu przedostanie się do docelowego miejsca jego działania. Głównymi transportowanym związkami przez ten rodzaj peptydów są jony metali, np. miedzi lub cynku. Do grupy tych peptydów należy min. Copper Tripeptide-1 - tripeptyd miedziowy. Peptyd ten przez wiele lat był stosowany jedynie w preparatach przyspieszających gojenie się ran. Lata badań udokumentowały jego dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe i wpływ na pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na poprawę poziomu jędrności skóry. Peptyd ten wykazuje również działanie antyoksydacyjne oraz przyspiesza procesy gojenia i odbudowy struktury skóry. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z peptydem Acetyl hexapeptide-8, a to unikalne połączenie peptydów znajdziesz w linii masek Proatin. Seria Proatin to aż 4 maski, które pozwolą zadbać o poprawę elastyczności Twojej skóry, a jednocześnie o redukcję problemów jak: suchość, podrażnienia, przebarwienia czy oznaki starzenia.

Czy peptydy sprawdzą się u mnie?

Jeśli masz powyżej 25 lat – tak! Już po 25 roku życia ilość kolagenu w naszym organizmie zaczyna spadać. Skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, co skutkuje postępującymi oznakami starzenia. Zatem peptydy doskonale sprawdzą się u posiadaczek nie tylko dojrzałej cery, ale również u kobiet z pierwszymi oznakami starzenia i utratą elastyczności. Stosując kosmetyki z dodatkiem peptydów utrzymasz swoją skórę w dobrej kondycji przez długi czas. Eksperci marki Mediheal połączyli cenne właściwości peptydów ze składnikami odmładzającymi, dzięki czemu rezultaty po stosowaniu masek są widoczne już od pierwszego użycia. Wypróbuj i przekonaj się sama!

pixel