Postbiotyki i prebiotyki – przełom w pielęgnacji skóry

2021-10-10
Postbiotyki i prebiotyki – przełom w pielęgnacji skóry

Postbiotyki i prebiotyki – przełom w pielęgnacji

Zaburzenie flory bakteryjnej skóry prowadzi do uszkodzenia jej bariery ochronnej. Aby temu zapobiec warto stosować kosmetyki wzbogacone o postbiotyki i prebiotyki. Czym właściwie są i jak działają?

Postbiotyki i prebiotyki to składniki, które coraz częściej spotkamy w kosmetykach. I słusznie, bo ich niezwykłe właściwości wspierające mikrobiom naszej skóry świetnie uzupełnią codzienną pielęgnację.

Mikrobiom – serce naszej skóry

Mikrobiom naszej skóry zamieszkuje unikalny dla każdego z nas zbiór różnych mikroorganizmów, których głównym zadaniem jest ochrona naszej skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Prawidłowe funkcjonowanie mikrobiomu to klucz do utrzymania pięknej, zdrowej skóry.

W przypadku zaburzenia flory bakteryjnej skóry np. nieodpowiednią pielęgnacją, narażeniem na długotrwały stres, niewłaściwą dietą czy stosowaniem antybiotyków, zaburzamy jej naturalny skład, uszkadzając tym samym barierę ochronną skóry. Może powodować to niekorzystne zmiany jak: nadwrażliwość, podatność na działanie czynników zewnętrznych, suchość czy zwiększoną tendencję do powstawania wyprysków i innych niedoskonałości. W jej odbudowie doskonale sprawdzą się postbiotyki i prebiotyki.

Składniki wspierające mikrobiom skóry

Prebiotyki stanowią pokarm dla bakterii zamieszkujących naszą florę bakteryjną skóry. Dbają o utrzymanie jej w prawidłowej kondycji, zapewniając skórze ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Najczęściej występują w postaci oligosacharydów oraz polisacharydów, w których najczęściej występującym przedstawicielem jest inulina. Do szerokiej grupy prebiotyków zaliczamy również kwas mlekowy a nawet… ksylitol.

Natomiast postbiotykami nazywamy substancje uwalniane z komórek mikroorganizmów. Ich zadaniem jest utrzymanie mikrobiomu skóry w prawidłowej kondycji. Przywracają mikroflorze skóry równowagę i prawidłowe pH, a tym samym wspomagają odbudowę jej bariery ochronnej. W zależności od rodzaju postbiotyku, przekłada się to na wielokierunkowe działanie: zmniejszenie nadwrażliwości skóry na czynniki zewnętrzne, normalizację wydzielania sebum czy przyniesienie ukojenia skórze skłonnej do powstawania podrażnień i zaczerwienień.

Czy powinnam stosować kosmetyki z postbiotykami i prebiotykami?

Jeśli od dłuższego czasu zauważasz, że Twoja skóra:

  • jest bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych,
  • zazwyczaj źle reaguje na nowe kosmetyki,
  • ma większą tendencję do powstawania niedoskonałości,
  • jest przesuszona, mimo ciągłego nawilżania,
  • często bywa zaczerwieniona i podrażniona,
  • przeważnie odczuwasz na niej niekomfortowe uczucie ściągnięcia i pieczenia,

to kosmetyki z dodatkiem postbiotyków i prebiotyków są dla Ciebie. Moc tych niezwykłych składników wykorzystali specjaliści marki Mediheal, tworząc rewolucyjną linię Tree Biome Blemish Cica. Bazuje ona na unikalnym połączeniu postbiotyków i prebiotyków, które są wspierane przez starannie wyselekcjonowane składniki: jak wąkrota azjatycka, madekasozyd czy hydrolat z drzewa herbacianego. Nowoczesne, bezzapachowe formuły produktów zostały opracowane specjalnie dla potrzeb skóry, która potrzebuje wielokierunkowego działania: odbudowy bariery hydrolipidowej, ukojenia, nawilżenia oraz ulgi w łagodzeniu nadwrażliwości i podrażnień.

Regularne stosowanie kosmetyków z dodatkiem postbiotyków i prebiotyków pomoże przywrócić Twojej skórze prawidłową kondycję i zapewni skuteczną ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli szukasz delikatnej, a zarazem skutecznej pielęgnacji, wypróbuj najnowszą linię Tea Tree Biome Blemish Cica i odzyskaj zdrowy wygląd skóry.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel